Dětský pokoj s patrovou postelí

25.04.2017

Častým požadavkem při zařizování dětského pokoje, je použití patrové postele. Předností patrové postele je především úspora prostoru. Prostor pod horním lůžkem můžeme využít jako úložný, místo na hraní a nebo jako další lůžko. 

Fotogalerie realizace

Klienty se vždy snažím odradit od varianty klasické palandy, kdy jsou lůžka umístěná přímo nad sebou rovnoběžně. Pokud to dispozice pokoje umožňuje, je ideální umístit spodní lůžko kolmo k lůžku hornímu. Výhodou je lepší cirkulace vzduchu nad spodním lůžkem a také možnost nižšího umístění horního lůžka. 

Při navrhování dětských pokojů je vždy na prvním místě bezpečnost. Proto je důležité dbát na dostatečnou výšku bočnice horního lůžka. Vrchní plocha matrace musí být umístěná nejméně 16cm pod horní hranou bočnice. Horní lůžko je také možné opatřit bezpečnostní sítí. Důležité jsou také pohodlné schůdky a nebo v horším případě žebřík. Musíme počítat s tím, že dítě může lézt po žebříku rozespalé a nebo v době nemoci. Horní lůžko musí být také obsluhovatelné při výměně lůžkovin. 

Při mé poslední realizaci, jsem navrhla patrovou postel s opravdu pohodlným schůdky, po kterých bez problémů vystoupí i dospělí. Schůdky do L mají dvě křídla, tudíž jsou méně příkré, než schody rovné, jejichž délka, je omezena šířkou palandy. Spodní lůžko je opatřené výsuvem s matrací pro plnohodnotné spaní, ať už jako v tomto případě pro kamarády a nebo pro třetího sourozence. Vnější rozměr lůžka je v tomto případě 100/300cm.