Skleněný obklad za kuchyňskou linkou

09.01.2017

Mám moc ráda skleněný obklad za kuchyňskou linkou (a také ho časo používám) i ta nejobyčejnější kuchyně s ním bude vypadat elegantně. 

Výhodou při údržbě obkladu je minimum spár. Pokud nejste příznivci leštění, bude pro Vás vhodnější světlá barva skla. Skleněné obklady jsou také vhodné do malých a tmavých kuchyní, které opticky rozzáří. Mimo lakovaného skla můžete také použít sklo čiré a překrýt jím například tapetu a nebo nátěr. Z bezpečnostních důvodů by mělo být použito tvrzené sklo o minimální tloušťce 6mm.  

Pokud je Vaše kuchyně spojená s obytným prostorem, je pro Vás skleněný obklad také vhodnější než klasické kuchyňské obklady. Na této realizaci barva a výmalby hormonizuje s barvou obkladu a kuchyně je tak nenásilně začleněná do prostoru. Pracovní deska ve světle béžové imituje pískovec. 

Sklo v kávové barvě v kombinaci s pracovní deskou z Corianu.  

Zvýšenou pozornost také věnujte výběru zásuvek a vypínačů, které na skle vyniknou. 

Zpravidla se sklo lepí neutrálním silikonem, pokud to nerovnosti zdi neumožní, obkladové sklo se upevní pomocí hliníkových lišt. Čiré sklo jsem použila k překrytí tapety kombinace s bílým sklem působí v kuchyni velmi čistě a příjemně. 

Lacobel v odstínu dvířek kuchyňské linky. 

Světle šedé sklo a nová pracovní deska oživili vzhled kuchňské linky v dekoru dřeva s červeným nádechem.