Dětský pokoj ve stylu safari - Brno

Představujeme vám naši realizaci dětského pokoje pro dvě malé dívky, která se nese v hravém duchu safari. Byt klientů je umístěn ve starší zástavbě v centru Brna, pro kterou jsou charakteristické vysoké stropy. Měli jsme tak k dispozici poměrně velkorysý prostor, na kterém jsme se mohli kreativně vyřádit.

Dominantním prvkem pokoje je panoramatická tapeta s motivy zvířat, která do pokoje přenesla tu správnou atmosféru divočiny. Dvě malé obyvatelky si tak mohou připadat jako v tropickém pralese, obklopené zvířátky jako slon, žirafy, lvi nebo plameňáci. Právě tapeta definuje celkovou barevnost místnosti, ve které se opakují tyto barvy: zelená, žlutá a přírodní béžová. Kombinace těchto barev s masivním dřevem působí harmonicky a pokoj pěkně zatepluje.

Do pokoje jsme navrhli praktický nábytek na míru podle potřeb dětí a přání rodičů. Dvoupatrová postel ve tvaru domečku z masivního dřeva vnáší do místnosti hravý prvek a zároveň poskytuje dostatek prostoru pro odpočinek a spánek. Součástí postele je i horolezecká stěna, která poskytne dětem zábavu a fyzickou aktivitu.Dostatek úložných prostor zajišťuje velká skříň v netradiční zelené barvě a hluboká knihovna z bílého lamina, ve které je připravena police na terárium se želvou. Šatní skříň je navíc na boku vybavena nikou s háčky, která je ideální pro zavěšení roznošeného oblečení. Tato funkční vychytávka pomáhá udržovat pokoj v pořádku a usnadňuje organizaci.


Protože obě dívky rády tvoří a navíc už z obou budou brzy školačky, navrhli jsme pro ně společný pracovní stůl přes celou stěnu pod oknem, který plynule přechází v toaletní stolek vedle vstupních dveří. Nad stůl jsme umístili žlutou magnetickou nástěnku na míru, která už jen čeká, až na ní budou vystavena všechna výtvarná díla.

Toaletka může být v případě potřeby nasvícena LED páskem zabudovaným do dna úložných skříněk nad ní.


Protože se v našem studiu specializujeme na okenní stínění, dali jsme si i zde záležet, aby bylo praktické a do celkového konceptu pokoje hezky zapadlo. Na jediné velké okno jsme vymysleli kombinaci římské rolety ušité ze záclonoviny a zelených závěsů, které končí nad stolovou deskou. Římskou roletu jsme volili z důvodu, aby příliš nezasahovala do pracovního prostoru. Závěsy jsou před roletou zavěšeny na elegantní bílé kolejnici se zahnutými konci a na noc zajistí potřebné zatemnění.


Abychom doladili safari pokoj opravdu do puntíku, vybrali jsme i stylové doplňky jako zrcadlo nad toaletkou v rámu z africké trávy, přírodní lustr a kobereček ve tvaru leoparda, který si celá rodina zamilovala na první pohled.


Projekt tohoto dětského pokojíčku nás ve studiu moc bavil od prvních návrhů až do předání hotové realizace rodině. Styl safari vnesl do místnosti tu správnou dávku dobrodružství a radosti. Pokud vás cokoliv v naší realizaci zaujalo, nebojte se na nás obrátit.