FOTOATELIÉR OLOMOUC


Návrh a realizace interiéru fotoateliéru v Olomouci ve stylu boudoir.

Zadáním klientky bylo vytvoření příjemného prostoru ve stylu budoir, pro ateliérové focení, ve kterém by se její klienti cítili příjemně a uvolněně  při focení portrétních fotografií. 

Byt s vysokými stropy se nachází v historické budově v Olomouci. Rozhodli jsme se původní styl respektovat a vytvořili návrh interiéru v klasickém stylu s glamour nádechem. Při realizaci jsem použili lišty, které modelují ploché stěny a dodají prostoru  klasický a elegantní vzhled. Dominantou nového ateliéru jsou tři geometrické rámy s tapetami, vytvořené pomocí dekorativních profilových lišt značky Orac. Rámy vyplňuje bílo-krémová tapeta s motivem květů, tapeta ladí s okolní výmalbou v neutrálním béžovém odstínu. 

Původní podlahové lišty, které zdůrazňují krásu původní parketové podlahy, jsou pro větší efekt překryté vysokými Orac profily v bílé barvě. V části za postelí jsme instalovali elegantní závěsové garnýže a dlouhé sametové závěsy, které mohou sloužit jako pozadí při fotografování. Barevně neutrální stěny v béžovém odstínu a nábytek doplňují dekorace a látky v růžových a zlatých odstínech, díky kterým je interiér útulný a šik.Materiálová vzorkovnice 


Použité lišty  


Průběh realizace


Původní stav