5 tipů na tapety do dětského pokoje

31.01.2023

Očekáváte narození miminka, stěhujete se do nového nebo jste se zkrátka jen rozhodli zútulnit dětem jejich útočiště? Zařídit pěkný a harmonický dětský pokojíček, který není jen skladištěm různobarevných hraček, není vždy úplně jednoduché. Přece jen, v této místnosti by se mělo cítit dobře nejen dítko, ale i rodiče, kteří zde v prvních několika letech tráví s dětmi spoustu času.

Místnost bude působit mnohem přívětivějším dojmem, pokud se vyhnete prázdným bílým stěnám. Jednou z možností, jak stěny ozvláštnit, je použití veselé dětské tapety, která bude svým motivem korespondovat se zbytkem místnosti.

Před nákupem dětské tapety pečlivě zvažte, jak velkou plochu budete tapetovat. U tapet většinou funguje vytapetovat pouze část místnosti, třeba jednu stěnu nebo její část, a na zbylých plochách ji doplnit výmalbou v odpovídajících tónech. Především u dětských tapet s výrazným motivem platí toto doporučení dvojnásob.

Všechny tapety si můžete prohlédnout u nás ve studiu, případně objednat také prostřednictvím našeho e-shopu.     

DO LESA NEBO ROVNOU DO DŽUNGLE?

Velmi častým motivem dětských tapet jsou zvířecí kamarádi. Hodí se do pokojíčků pro kluky i pro holky. Tapety se zvířátky využijete i pokud mají Vaše dítka pokojíček společný. Lesní pokojíček bude v dětech už od útlého věku stimulovat lásku k přírodě. Děti tak mohou vyrůstat třeba mezi veverkami, užívat si společnosti jelenů a dobrou noc jim bude přít smečka lišek.

Možná ale doma vychováváte malého zálesáka, který se v přírodě cítí jako doma a chcete mu dopřát trochu exotičtějšího dobrodružství. V takovém případě doporučujeme sáhnout po motivu se zvěří, kterou v českých lesích nepotká. V nabídce máme třeba dětské tapety se zvídavými opicemi, nebezpečnými tygry nebo s barevnými papoušky. 

Caselio kolekce La FORÊT inspirovaná přírodou 

TAPETOVÁ BORDURA JAKO SKVĚLÝ DOPLNĚK VÝMALBY          

Pokud použijete tapetovou borduru rádi vám u nás ve studiu pomůžeme s výběrem výmalby, kterou tapetová bordura vhodně doplní.      

Casadeco

Možná ale doma vychováváte malého zálesáka, který se v přírodě cítí jako doma a chcete mu dopřát trochu exotičtějšího dobrodružství. V takovém případě doporučujeme sáhnout po motivu se zvěří, kterou v českých lesích nepotká. V nabídce máme třeba dětské tapety se zvídavými opicemi, nebezpečnými tygry nebo s barevnými papoušky.  

 Rose & Nino Leon - Casadeco

Dětská tapeta Rose & Nino Marius & Candice značky Casadeco

JEMNÉ VZORY PRO HOLČIČKY

Vysnili jste si krásný něžný pokojíček pro holčičku? Ačkoliv jsou růžové dívčí pokojíčky poměrně zakořeněným stereotypem, tento trend se stále těší velké oblibě. A není se čemu divit. Na trhu jsou v těchto dívčích barvách dostupné nádherné dětské tapety s jemnými motivy, které jistě potěší nejednu malou princeznu. Tóny růžové a fialové se skvěle kombinují s bílou, šedou a krémovou barvou.

Tapety z kolekce Rose & Nino značky Casadeco

TAPETY PRO MALÉ RAUBÍŘE

Pokud naopak pokukujete spíše po chlapeckých motivech, pořiďte do dětského pokojíčku tapetu, která bude odrážet záliby jeho obyvatele. Rozpustilé vzory autíček, plachetnic či dinosaurů, to zní jako ta správná tapeta pro kluky. Hledáte-li něco trošku střídmějšího, velkou parádu nadělají také různé hravé geometrické vzory. 

Tapeta Our Planet Jurassic World značky Caselio 

Rose & Nino de Casadéco

10 000 MIL POD MOŘEM

Máte-li doma dítě dobrodružnější povahy, můžete zvolit také klučičí tapety třeba v podmořském duchu. Pokojíček s tapetou jako z dobrodružství slavného Julese Verna nadchne celou rodinu. Můžete vybírat z celé řady nádherných tapet s motivy podmořských obyvatel, korálů, mušlí a jiných pokladů ze světa pod hladinou. Děti budou nadšené a Vy se budete po celý rok cítit jako na dovolené u moře.

VZHŮRU KE HVĚZDÁM

Pokud ale není svět pod hladinou Vaším šálkem čaje, obraťte pozornost opačným směrem, tedy rovnou ke hvězdám. Astrologické motivy mohou z dětského pokojíčku pro Vaše ratolesti vytvořit přímo magické místo. Na stěně se budou výborně vyjímat motivy hvězd, astronautů v raketách nebo vzdálených planet.

Tapeta Our Planet Conctellations značky Caselio, Tapety Our Planet Stars In Your Eyes a Tapeta Our Planet Universe značky Caselio

Zaujala Vás některá z tapet nebo naopak cítíte, že to pořád ještě není ono? Nebojte se nám napsat prostřednictvím našeho kontaktního formuláře na webu nebo nás navštivte osobně v našem brněnském studiu. K dispozici máme velké množství vzorníků tapet, ale i jiných materiálů, které můžeme k tapetám sladit. Rádi Vám budeme věnovat pozornost vybereme řešení, které Vás i Vaše nejmenší stoprocentně nadchne.