Jak rozdělit místnost závěsem

17.10.2022

Potřebujete rychle rozdělit místnost? Ať už máte malý byt a nebo potřebujete jen oddělit pracovní kout či rozdělit místnost na dvě poloviny, závěs na míru nabízí jednoduché řešení, bez nutnosti stavebních úprav. Pracuje váš partner v ložnici pozdě do noci a vy nemůžete spát? Pokud použijete závěs z látky black out  stínění bude 100% a světlo obrazovky počítače vás už nebude rušit. Pokud chcete vytvořit v kanceláři prostor pro nerušené jednání, použijte závěs z akustické látky.

Jednoduchou dělící stěnu vytvoříte pomocí hliníkové kolejničky instalované přímo do stropu. Kolejnice je možné ohýbat do různých úhlů a také na místě zařezávat. 

Materiál zvolte podle toho, jakého efektu chcete dosáhnout. Pokud chcete, aby bylo dělení jen optické, volte propustný materiál, velmi efektně bude vypadat například záclona v režném provedení. Pokud chcete rozdělit na dvě poloviny dětský pokoj, volte závěs ve veselé barvě a do výběru nezapomeňte zapojit také děti. Barevný závěs může dětský pokoj zajímavě oživit a děti prostory kam se můžou schovat milují. Během lze sepnout úvazem, aby nepřekážel.      

Samostatnou kapitolou je vytvoření úložných prostor pomocí závěsu. Tato varianta je také vhodná do startovacích bytů či podnájmů, kdy za závěsy mohou bát ukryté stojany na šaty, regály a nebo nevzhledné komody, které v budoucnu nahradí promyšlené šatní skříně.

Potřebujete v obývacím pokoji vytvořit spací kout a nebo vás už omrzelo rozkládání pohovky? Použijte závěs na oddělení postele po celém jejím obvodu a už nebudete muset ani stlát, prostě ráno jednoduše závěs zatáhnete. Kolejnice ve tvaru U může obkroužit celou vaší postel. 

Pokud potřebujete vytvořit řešení na míru, obraťte se na naše studio, navrhneme pro vás řešení na míru. Nejste z Brna? Zašlete nám fotografii, se zaměřením vám poradíme a závěs vám zašleme poštou.