Nový styl Japandi

26.09.2019

Nový minimalistický styl v interiérech se jmenuje Japandi. Kdo má rád skandinávské interiéry, ale má pocit, že potřebuje svěží vítr zajásá.  Japandi styl je totiž směs Skandinávie a Japonska. Někdy jsou prostě dva více než jeden.  Tradiční čistý skandinávský styl se špetkou japonské elegance a zenového klidu. 

Jak přinést Japandi styl do našich interiérů?  

V první řadě je nutné zbavit se všech zbytečností. Pokud máte problém s vyhazování, skvěle vám poradí Japonka Marie Kondo. Její kniha Zázračný úklid vám pomůže, pokud jste při likvidaci nepotřebných věcí málo důslední. Funkční interiér, zbavený nepotřebných zbytečností je základní podmínkou. Méně je prostě více a to nejen v odívání, ale také v interiéru.

Základem Japandi stylu jsou především přírodní materiály a čisté linie. Světlé odstíny dřeva, matný tmavý kov, kůže, bambus a mořská tráva. Plast je povolena snad jen u skořepinových židlí třeba od Vitry. Z textilií len a bavlna. Koberce se budou hodit ručně tkané z Juty. Barvy především ty které nacházíme v přírodě. Neutrální béžové tóny, od bílé přes šedou až po černou. Pastelové barvy jsou povoleny. Jako akcent můžete použít lahvově zelenou, temně modrou a nebo koňakovou a to například na kůži. Ti odvážnější použijí doplňky v trendy zlaté, které k monochromatickému interiéru vytvoří zajímavý kontrast a oživí ho.          

                                                             Zdroj

 

                                                           zdroj

Sedačka Fawn od značky Gazzda

Křeslo Dedo Gazzda

Židle Naru a komoda Lasta od Artisanu

Držák toaletního papíru od Ferm Livingu, prodává DesignVille 

Dekorace prodává Zara Home

Oceněné křeslo Chips Ton