DEKORATIVNÍ LIŠTY

V našich projektech rádi pracujeme s dekorativními lištami Orac Decor®, které jsou vyrobeny z vysoce kvalitních polymerů, přičemž výsledný vzhled věrně připomíná profily ze dřeva nebo sádry. Lišty jsou lehké, ale přitom odolné vodě a mechanickému poškození. Instalace za pomocí speciálního lepidla je velmi jednoduchá a prostorový efekt zkrátka skvělý. Pojďme se tedy podívat blíže na to, jakými různými způsoby lze s lištami pracovat. 

Pokud bude chtít vaše stěny oživit nástěnnou lištou Orac Decor, navrhneme pro vás tu nejvhodnější a vytvoříme pro vás 3D vizualizaci vašeho prostoru.  

Naše realizace 

SOKLOVÉ LIŠTY

Hledáte perfektní sokl, který by elegantně propojil podlahu se zdí? V tom případě by pro Vás polyuretanové soklové lišty mohly být tím pravým řešením. Dovedou stěny opticky zvýšit a dodat jim na plastičnosti. Do prostoru pod lištami lze schovat například nevzhlednou kabeláž nebo jimi můžete překrýt i stávající sokl, který už má to nejlepší za sebou. Lišty je také možné natřít jakoukoliv barvou, můžete si tedy pohrát s efektem, kterého chcete v místnosti dosáhnout. Pěkně bude vypadat sokl ve stejné barvě jako stěna, ale i v kontrastu.

Potřebujete zakrýt starý sokl?

Hledáte vhodnou lištu, kterou povedete elektrické rozvody?  

STROPNÍ LIŠTY

S využitím stropních lišt se v našem českém rybníčku setkáte již o poznání méně často než s profilovanými sokly. Je to ale škoda, posuďte sami. Jedná se o efektivní přechodový prvek mezi stěnami a stropem, který výborně dokreslí celkové vzezření místnosti. Hladké lišty a oblé přechody se hodí do moderněji pojatých interiérů v minimalistickém či skandinávském stylu. S výrazněji profilovanými lištami zase docílíte klasičtějšího vzhledu místnosti 

Stropní lišty využijete i na chytré zamaskování kolejnic k záclonám a závěsům. Místnost tak bude působit krásně harmonicky, bez jakýchkoliv rušivých elementů. Zakomponovat je možné i LED pásek, pomocí kterého dosáhnete příjemného intimního osvětlení celé místnosti. Nechte se inspirovat přiloženými fotkami.

LEMOVACÍ LIŠTY

Lemovací lišty mají, na rozdíl od soklových a stropních lišt, profil opracovaný tak, aby mohl být nalepen do plochy uprostřed stěny. Jedná se o ryze dekorativní prvek, se kterým se dá různě pracovat.

Lemovacími lištami lze docílit například pomyslného rozdělení místnosti do několika úrovní, nalepíte-li jich několik nad sebe vodorovně po celém obvodu stěn.

Hojně používaným trikem je ale i třeba skládání těchto lišt tak, že na stěnách tvoří velké rámy, které udělají z místnosti osobitý prostor. Rámy mohou zůstat ponechány prázdné nebo do nich lze vlepit například textilie či tapeta. Můžete si tak ozvláštnit stěnu krásným uměleckým motivem nebo tuto techniku použít například do ložnice místo čela postele. Znásobíte-li motiv rámu na stěně několikrát vedle sebe, docílíte elegantního obložení klasického vzhledu.

ZDOBNÉ PRVKY

Pomyslné třešinky na dortu docílíte, použijete-li v interiéru i další speciální zdobné prvky, které se k lištám nabízí jako doplňkový sortiment. Zde je ale třeba o něco pečlivěji zvážit, do jakého stylu plánujete celkový design realizovat. Obecně se tyto prvky hodí častěji spíše do klasičtějších až historizujících interiérů.

Dostupné jsou třeba různé zdobné rozety určené k obložení vývodu pro osvětlení. Můžete tak krásně ještě o něco více zvýraznit lustr jakožto dominantu místnosti.

Chcete-li v interiéru dosáhnout výraznějšího efektu, s pomocí polyuretanových ozdobných prvků se dá vytvořit i celkové obložení stropů či stěn. Můžete vybírat například z nabídky obložení tradičních kazetových tvarů, ale velmi kreativně se dá pracovat i s moderněji pojatými prvky.

Protože téma obložení stěn v interiéru je široké a dá se pojmout mnoha různými způsoby a docílit tak zcela unikátních designů místností, můžete se příště těšit na článek, kde se tomuto tématu budeme věnovat podrobněji.

Tak co říkáte? Nadchli jsme Vás pro dekorativní lišty v interiéru? My jsme rozhodně příznivci, jelikož profily nabízejí spoustu nových možností, kudy se při řešení prostoru vydat. Jedná se o více či méně nápadný prvek, který propůjčuje místnosti nový rozměr.

Pokud byste chtěli pomoci s řešením interiéru v podobném stylu jako na přiložených obrázcích nebo by Vás zajímalo ohledně lišt cokoliv dalšího, neváhejte se nám ozvat telefonicky, e-mailem či prostřednictvím našeho elektronického formuláře. Rádi poradíme nebo přímo pomůžeme s řešením Vašeho prostoru.