Výroba podzimního věnce

17.09.2022

Vyrobte si podzimní věnec podle vašeho vkusu a fantazie. Není to nic složitého a pokud máte příležitost projít se v přírodě a nebo máte vlastní zahradu, nemusí to být ani drahé. Letošní teplý podzim se přece na procházky skvěle hodí. Navíc trendem v bydlení jsou přírodní materiály a udržitelný design a věnec z přírodních materiálů je tedy přesně to pravé.  

V mém případě je věnec pověšený na vysokých skleněných dveřích. Protože jsem nechtěla, aby byl závěs viditelný, použila jsem ocelový háček nalepený na sklo. Prodává například IKEA.  

V hobbymarketu jsem si koupila aranžovací slámový věnec a zelený floristický drát o síle 0,30 mm. Pak už stačilo je ostřihat buxus. Nejlépe se vám bude pracovat s větvičkami o délce asi 10 cm. Na fotografii je věnec otočený, ale nenechte se zmást a važte větve po směru hodinových ručiček. Pokud máte dveře plné, stačí když obalíte pohledovou stranu.  Nezapomeňte si také ze silnějšího drátu udělat očko na zavěšení. 

A pak už můžete začít zdobit. Rozhodně se neobejdete bez tavné pistole, kterou přilepíte vše potřebné, mnohdy i to co nechcete. Při zdobení jsem jako první použila obyčejné suché větvičky. Tvoří pěkný podklad, který obkreslí tvar věnce a další dekorace na ně vrstvíte. Z lesa jsem si také donesla kůru, kterou jsem nastříhala na menší čtverečky, případně nalámala na kousky. Bílé drobná květy, jsou nastřihané z umělé květiny. Rozhodla jsem se pro bílou barvu, aby zelenou rozjasnila. Fialová na vřesu a suchých plodech dodává  barvu.  V lese si nezapomeňte také nasbírat šišky na věnec adventní.